Vero Center низ објектив

thumb_veroCentar

Долго најавуваниот Веро Центар што треба да го гледаме од денес натаму карши зградата со комплекс банки, ќе стане уште едно место за шетање во Скопје. Лидерското место на Рамстор, од затворен тип, почна да се клацка.

По прошетката низ Веро Центар впечатоци ми оставија неколку работи, најбитен е впечатокот дека во овој објект се инвестирало прилично многу. Освен што делува скапо и големо, капацитетот на посетители се мери во илјади и во моментов е најголемиот трговски центар во земјава од затворен тип. Со над 500 вработени и паркинг за над 500 автомобили, го прави терминатор во споредба со Рамстор.

Фотографиите ги сликав со Canon EOS 350D, повеќето фотографии се во одење освен тие надвор. Голем дел од нив имаат софтверска доработка затоа што се фотографирани и подготвени за прикажување специјално за list.mk.

Juzen

Severen Vlez

Garazi

Klupi

Reklamen Del

Амбиент

Ambient

Amibient Vlez

Galama

Na vtori kat

Kafe Pauza

Амбиентот на самото влегување е веќе познат, голем трговски центар за голема прошетка. Изобилува со голем широк простор во централниот дел што му овозможува на просторот да дише. Главната улога ја имаат Веро Маркетот и Џамбо кој е проширен на вториот кат и истиот го дели од карши со кафетериите и местата за закуска. Бесплатното Wi-Fi ќе ни биде добредојдено секогаш кога ќе го посетиме овој трговски центар.

Маркети

Naplatni

Kolicki

Knigi

Parfimerii

Таму каде што се кафитериите погледот не е нешто за фалење, старата зграда со комплексот банки не е панорама, но затоа надвор во предворјето има дрвени клупички за седење каде што може да си поминете убаво време и без да влегувате во комплексот.

Впечатоци

Mecinja

Tablicki

Lebce

Specijal

Како порака би сакал да им посакам повесело добредојде на продавачките таму затоа што на двете места каде што плаќав не ме испратија/дочекаа со насмевка. И гест ќе ја заврши работата….

Големо браво за ваквите крупни чекори, се надевам дека ќе следуваат успешни години и му посакувам многу среќа.

Напомена: Банкоматите се наоѓаат под лифтовите!

gravatar
Автор: Капсаров Благој
За авторот: Од сите сплетки и досетки се обидувам да инспирирам доволен број на луѓе што сакаат да го користат мозокот за креативен и позитивен развој. Мотото го позајмив од Рене Декарт: Cogito ergo sum! повеќе...

6 Коментари

  1. Zdravo dali denes 1 maj rabotite

  2. Do kolku casot raboti denes Dzambo (29.05.2011 Nedela) ?

  3. Do kolku casot raboti denes Dzambo

  4. Sakam da prasam dali ima sansi i vo Kavadarci da imame Vero marketi jas i mnogu drugi mnogu bi sakale ve molam odgovorete mi .Jas mnogu bi sakla da rabotam vo Vero marketite pozdrav

    • @dragica колку што разбрав Веро сега за сега не планира да отвори нови продавници низ Македонија, но слободно пиши им порака и прашај ги.

      Секое добро