Статии со клучен збор ‘Македонија’

Фотографии од снимањето на Котон Клуб

Со почетокот на втората сезона на емисијата Котон клуб која се прикажува на Алфа Телевизија преку понеделник во 23:30 часот, случајно ми се пружи шанса да гостувам на едно такво снимање и тоа на првите епизоди. Со оглед на фактот дека амбиентот и сценографијата на емисијата се прилично креативни и делуваат како Џез-Блуз паб во кој се собираат врвни музичари од нашава Македонија и пошироко, би сакал да го споделам тоа инспиративно чуство преку неколку фотографии, а се надевам дека тоа кај вас ќе предизвика креативни вибрации.

Повеќе

Нешто повеќе за SpotMe

SpotMe

Android апликацијата SpotMe освои второ место на Vip Андроид™ предизвикот и се стекна со позитивна популарност, но благодарејќи на нејзините креатори сега имаме можност и малку подетално да навлеземе во приказната за оваа социјална алатка.

Повеќе

Интернет за по дома

thumb_internet

Оваа колекција на цени е правена по некое мое истражување како обичен потенцијален интернет муштерија и доколку сум пропуштил нешто/некој тоа е затоа што информациите на интернет дистрибутерите во Македонија не стигнале до мене како потенцијален купувач. Информациите содржат цени за интернет пристап од било каков карактер/уред/извор со задолжителните додатоци, но тие се само додатоци.

Повеќе

Vero Center низ објектив

thumb_veroCentar

Долго најавуваниот Веро Центар што треба да го гледаме од денес натаму карши зградата со комплекс банки, ќе стане уште едно место за шетање во Скопје. Лидерското место на Рамстор, од затворен тип, почна да се клацка.

Повеќе

Домашна веб-збирка, сесија јули-август 2010

Juli Avgust 2010

Баш ми е драго што можеме почесто да правиме вакви веб-збирки се со цел да го прикажеме тоа што вреди да се посетува на нашиот интернет универзум. Собрав десетина прилично нови интернет страни од кои може и да се научи по нешто.

Повеќе

Интервју со екипата позади 0.mk

0mk_thumb

Во првата половина од оваа година интернет страната/сервисот 0.mk, за кратење на долги врски (линкови), како прв таков македонски сервис се накити со доста заслуги. Освен што интернет страната е спакувана со елегантен изглед и поврзана директно со социјалните мрежи како Twitter и Facebook, го освои и првото место на веб дизајн предизвикот организиран од IT.com.mk.

Повеќе

Победници – Креативно сафари #2

Мала сликичка

Дojде моментот кога треба да ги прогласиме победниците на Креативно сафари #2. Се надеваме дека во наредното Креативно сафари ќе има поголем интерес и нас ни останува да ѝ честитаме на Тања Величковска за победата.

Повеќе

Страна 5 од 7« Прва...34567