Boldy – WordPress тема

Boldy - WordPress тема

Boldy е навистина убава и професионално дизајнирана тема која има поддршка за најновиот WordPress 3, но најважно треба да се напомене дека е целосно бесплатна. Таа е погодна за презентирање на вашето портфолио или пак вашата компанија.

Еве неколку од поважните карактеристики на оваа тема:

 • Поддршка за WordPress 3.0
 • Едноставна за прилагодување
 • Вградено нумерирање страни
 • JQuery PrettyPhoto Lightbox
 • AJAX базиранa контакт форма
 • Widget за последните твитови
 • Паѓачки менија
 • Nivo Slider

Темата можете да ја тестирате или пак да ја преземете бесплатно.

Boldy

Boldy

Boldy

Искрено се надевам дека ќе ви се допадне оваа WordPress тема. Доколку ја искористите на некоја ваша интернет страна, слободно споделете го тоа со нас.

gravatar
Автор: Даниел Брзанов
За авторот: Здраво! Јас сум Даниел a.k.a. Delicon, се занимавам со веб дизајн и програмирање повеќе од 10 години и сакам да го споделам своето знаење со сите што се заинтересирани за тоа.

1 коментар

 1. Super odlicna tema super super …Me interesira dali e od 0 tvoja temava bas e dobro sredena cool.

  Te pozdravuvam i gi ohrabruvam site dizajneri da rabotat i da koristat wordpress bidejki gledam deka glavna finta vo makedonija e jooma , a vo svetot e obratno.Objasnuvaat demek wordpress ne e za ozbilni sajtovi bilo za blogovi kako da ne vo wordpress mozes sve da izbildas plus kade kade e po dizajnerski raspolozen moduli trebale ovoa ona aj da ne tupam ..

  Pozdrav Daniel jas da se rastepkam use malku PHP pa ke praime muabet ..CAO od mene